Eğitimde Mobil Uygulamalar ve Aplikasyonlar - Çocuğum Yanımda Kullanan Anaokulları

Çocuğum Yanımda Uygulaması; Türkiye’nin ilk mobil “veli bilgilendirme” sistemlerinden biridir. Yetenekli Eller Anaokulu olarak ailelerle iletişim seçeneklerimizi çeşitlendirmek ve kesintisiz bilgi akışı sağlayabilmek için “Çocuğum Yanımda” aplikasyonunu kullanıyoruz. Bu aplikasyon sayesinde aileler aylık programlar, haftalık eğitim akışları, yemek listeleri gibi birçok konuyu ve bu konulara ait bilgileri cep telefonlarını kullanarak kolayca takip edebiliyorlar. Ayrıca aplikasyon sayesinde öğretmen ve okul yöneticileri ile sınırsız biçimde mesajlaşmak ve çocuklar hakkında anlık bilgi alabilmek de mümkün oluyor.

Aileler Aplikasyonu Kullanarak Neler Yapabilirler:

Fotoğraf Paylaşım

Anaokulu Mobil Uygulama Öğrenci Takip SistemiAplikasyon, ebeveynlerin kendi çocuklarıyla ilgili fotoğraf ve videolara erişimini sağlayacak özel bir paylaşım platformu olarak çalışmaktadır. Okulda çekilen fotoğraflar sisteme yüklenerek ebeveyne ait olan ve önceden sisteme tanımlanmış cep telefonlarına yönlendirilir.

Veli İzin Onayları

Okul ile ebeveynler arasında izin alınması gereken durumlar için geliştirilmiş olan bu özellik sayesinde gezi ve bazı okul dışı etkinlikler için okul tarafından velilere gönderilen “izin kağıtları” artık kullanılmamaktadır. Okul, aplikasyon üzerinden öğrenci velisine izin almak istediği konuyla ilgili olarak istekte bulunuyor ve alınan yanıtla süreç hızlı ve güvenilir bir biçimde sonlandırılmış oluyor.

Mini Anketler

Okullar ve yöneticileri için aile katılımı çok önemlidir. Ailelerin konulara ait fikirlerini de sürece dahil edebilirseniz, daha isabetli kararlar alabilirsiniz. Aplikasyon üzerinden düzenlediğimiz çeşitli anketler sayesinde ailelerin ne düşündüğünü daha iyi anlamış oluyoruz. Ailelerin de sürece aktif katılımları sayesinde, çocuk adına alacağımız kararları ve yapacağımız çalışmaları planlamak ve hayata geçirmek çok daha kolay oluyor.

İlaç Takip

Anaokulumuz öğrencilerinin kullanmaları gereken ilaçlar varsa, bunları takip edebilmek için de aplikasyondan faydalanıyoruz. Aileler ilaç ismi, ilacın verileceği saat ve dozajı ile ilgili bilgileri aplikasyon aracılığı ile kayıt altına alıyor. İlaç saati geldiğinde aplikasyon, ilacı vermekle görevli olan öğretmenin cep telefonuna sesli mesaj göndererek uyarıyor. İlaç verildikten sonra ise ailelere yine aplikasyon aracılığı ile ilacın verildiği bilgisi iletiliyor.

Bu programın sağladığı yararlar sayesinde, anne babaların içi rahatlıyor, çocuklar daha güvende hissediyor, bize de uzmanlık alanımız olan eğitim için daha çok vakit kalıyor.

Eğitim sürecinde ebeveynlerin duyarlılıkları, çocukların gereksinimleri ve kurumumuzun görevleri açısından gerekli olan süreçleri kolaylaştıran ve zaman kazandıran teknolojik imkanları kullanma konusunda Yetenekli Eller Anaokulu olarak gösterdiğimiz özen böylece karşılığını bulmuş oluyor.

Çocuğum Yanımda Uygulamasını İndirin

Uygulamayı hem Android işletim sistemli telefonlarınız hem de IOS işletim sistemli mobil cihazlarınız için indirip kullanabilirsiniz;

Leave Your Reply